Ať žijou Hoštice

Domů / Ať žijou Hoštice
Ať žijou Hoštice

Ať žijou Hoštice

Bouchon neboli Hoštice je malé městečko kdesi ve vnitrozemí. Všichni jeho obyvatelé již dávno odešli a telefonní budka slouží jako víceúčelový společenský sál. Starosta Josef se ze všech sil snaží vyždímat z Bruselu co možná nejvíce dotací v rámci evropského společenství. Společně se svou sekretářkou Božkou a bratrem Vaškem vypracovává množství nesmyslných projektů. Když se objeví Roberta, inspektorka vyslaná z Bruselu, rozhodne se Josef vyhlásit Hoštice dvacátým šestým státem evropského společenství a sám sebe jeho prezidentem… Téměř absurdní fraška dvou nejhranějších současných francouzských autorů komedií nabitá humorem a komickými situacemi slaví již téměř rok velké úspěchy u pařížského publika.

VODVAS (Volyňské divadelní studio)

Vznik souboru se datuje k roku 2012, kdy soubor navázal na dlouholetou ochotnickou tradici ve Volyni, jejímž vyvrcholením byla existence Divadelního studia, které řadu let dosahovalo na vrchol amatérského dění v republice. Vedoucí Volyňské kultury Jiří Houzim vzal pod svá křídla seskupení lidí z více souborů, kteří měli různou míru zkušeností, ale stejnou chuť odstartovat do říše imaginace, jež umocní společnou radost ze života. Nastudováním her Zima pod stolem, O šíleně statečném Ivánkovi a Ať žijou Hoštice jsme se snažili divadelní iluzí ozářit divákům jejich každodenní všednost.

Soubor se aktivně zapojuje do mimodivadelních aktivit, každoročně pomáhá také při organizování národní divadelní přehlídky Divadelní Piknik Volyně.

„Divadelní historie Vodvasu se začíná teprve psát, vědomi si toho, že psychologové spočítali, že zasmáním si prodloužíme život tak o pět minut, bylo by krásné být u vzniku sanatoria smíchu.“

Více informací: