Jak se nezbláznit

Domů / Jak se nezbláznit
Jak se nezbláznit

Jak se nezbláznit

Oddychové pohodové představení kabaretního typu, kde se soubor Voživot pod vedením zkušené psycholožky snaží veřejnost seznámit s tím, jak se nezbláznit ze vztahů mezi mužem a ženou, a to v každé věkové kategorii. Ve spolupráci s Bohnickým sanatoriem jde opět o autorské představení, které je ale pokaždé jiné.

 

Voživot, z. s., Mladá Vožice

Amatérský divadelní soubor Voživot byl založen v Mladé Vožici v roce 2011 v restauraci U lva. Stalo se to tak, že ač místní naplaveniny, zato však divadelní profesionálové Kateřina Pokorná a Marian Lichtenberg, se jednoho dne ve Vožičanu dočetli, že už od roku 1865 se ve Vožici hrálo divadlo! S menšími přestávkami tady byl amatérský soubor vlastně vždy, až do roku 1993. Přistěhovavším divadelním nadšencům přišlo tak nějak líto, že už Vožičáci své herce nemají. A tak po domluvě s vedením města jako šílenci objížděli všechny sloupy Mladovožicka a vylepovali výzvy pro občany, ať jdou do toho s nimi. A tak se sešlo pár lidí, které můžeme hrdě nazvat „Voživoťáci“. Soubor má za sebou první aktivní šestiletku fungování, a to nejen toho divadelního. Pořádá mino jiné divadelní festival VOKULE – Vožické Kulturní LEto, divadelní ples a úzce spolupracuje se Základní školou v Mladé Vožici. Do této doby odehrál soubor asi 70 představení.

„Každým rokem se snažíme nastudovat jednu autorskou hru, protože jsme se dohodli, že vše dobré už napsáno bylo, a proč bychom měli kopírovat někoho jiného, když máme svoji autorku a invence k novinkám.“

Více informací: