Popelka

Domů / Popelka
Popelka

Popelka

O pohádce Popelka není třeba cokoli psát. Popelku všichni známe… Scénář Třeštíci zpracovali podle starší filmové verze. A proč? Protože tam jsou ty nejkrásnější pohádkové písničky. A přestože jde v příběhu především o lásku, nechybí ani humorné scény. A tak je to pohádka, jak má být.

DS Třeštíci při ZŠ Třešť

Tento název používá soubor sice pouhé tři roky, ale dramatické činnosti se věnuje už léta. Třeštíci jsou především žáky ze třídy paní učitelky Radany Kadlecové a pana učitele Luboše Vonky. Šikovných dětí je ale na škole více, proto ke spolupráci přizvali i některé spolužáky z jiných tříd. Nacvičovat soubor začíná vždy již koncem září, v říjnu vyjede na divadelní víkend, kde udělá pokaždé ohromný kus práce. Pak zkouší ve středu před vyučováním a občas i o sobotách. Těsně před premiérou má soubor intenzivní zkoušku v rámci dvoudenní akce, při níž nocuje ve škole. Novou hru soubor představuje vždy v předvánočním týdnu, neboť ji každý rok věnuje všem spolužákům a rodičům jako vánoční dárek. Na jaře Třeštíci vystupují pro děti z okolních ZŠ a účastní se i divadelního minifestiválku v Telči. Pak mají mladí herci chvíli oddech a v září začínají nanovo. Vloni poprvé Třeštíci strávili jeden prázdninový týden na TZ ve Zvolenovicích, který byl naplněn spoustou her a soutěží, z nichž řada byla právě laděna hudebně a dramaticky.

„Příprava je časově velmi náročná, ale užíváme si to, často se dost nasmějeme a hlavně nás těší potlesk a pochvala od našich diváků, což je pro nás ta nejlepší odměna.“

„Jedna generace odejde, další přijde, a vždy „hrajeme divadlo“.

Více informací: