Protest, Audience

Domů / Protest, Audience
Protest, Audience

Protest, Audience

Oblíbené aktovky spojuje postava Ferdinanda Vaňka, která je literárním alter egem Václava Havla. Jednoaktové „vaňkovky“ jsou inspirovány životními zážitky a zkušenostmi zakázaného autora a získávají si diváky i čtenáře svým neopakovatelným humorem, ironií a neotřelým pohledem na realitu normalizačních let sedmdesátých, kdy zábavné „hříčky“ vznikly.

Divadelní soubor Tábor

Divadelní soubor se roku 2000 transformoval z Ochotnického souboru Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Činnost souboru historicky navazuje na první spolek táborských divadelních nadšenců založený roku 1857. Ten vznikl v době obrovského probuzeneckého zápasu českého národa, kdy v Táboře, kde se do té doby hrálo divadlo převážně v němčině, začal uvádět pouze česká představení. Spolek se též zasloužil o rekonstrukci jeviště a hlediště v bývalé městské sýpce, podílel se významnou měrou, včetně spolufinancování, na výstavbě budovy táborského divadla v roce 1887 a spolupracoval na rozšíření a modernizaci divadla v roce 1965.
V posledních letech se soubor zaměřuje na produkci pohádek pro děti, hry klasických autorů, komedie a frašky hrané pod širým nebem, konverzační komedie, dramata a nejnověji také experimentální díla.

 

Více informací: