Divadelní jaro už klepe na dveře

Domů / 2018 / Divadelní jaro už klepe na dveře

Divadelní jaro už klepe na dveře

Divadelní jaro už klepe na dveře

Rok utekl jako voda a přiblížil se termín dalšího, v pořadí již 57. ročníku Třešťského divadelního jara. Nejstarší přehlídka amatérských divadelních souborů u nás začne v pátek 16. března a potrvá do soboty 24. března. Udělejte si poznámky do svých kalendářů, ať letošní ročník nepropásnete.

Na přehlídku se přihlásilo patnáct souborů, které během osmi dnů odehrají šestnáct představení. Bude to maraton, a to nejenom pro porotu, ale i pro vás, diváky. Určitě však bude stát za to. Můžete se těšit na komedie, pohádky, drama, činohru, trampský muzikál, tragikomedii a dokonce i kabaret. „Nováčky“ letošní přehlídky budou například Divadlo Stodola z Jiříkovic, GOB a SOŠ Telč, Divadelní spolek Žirovnice nebo Ochotnický soubor Forbína. Mezi „stálicemi“ nebudou chybět soubory z Třeště, Stonařova, Polné nebo Poděbrad.

Záštitu nad letošním ročníkem převzal Vít Kaňkovský, poslanec Parlamentu České republiky. Kdo z vás zavítal na minulý ročník, jistě si dobře pamatuje na stínohru během úvodního a závěrečného večera. O tuto krásu se postaral Roman Mikeš s členy DS Karla Čapka a jsme rádi, že tomu tak bude i během letošní přehlídky. Co si pro nás připraví, bude překvapením.