Pozvánka na Třešťské divadelní jaro 2020

Vážení divadelní přátelé,

Město Třešť vyhlašuje v termínu  20.–28. 3. 2020 již 59. ročník oblastní postupové přehlídky amatérského divadla TŘEŠŤSKÉ DIVADELNÍ JARO 2020.

Dovolujeme si Vás tímto pozvat k účasti na naší přehlídce, která svým rozsahem, dobou trvání a diváckou návštěvností patří mezi nejvýznamnější přehlídky konané v České republice.

Jistě většina z Vás nedělá divadlo proto, abyste soutěžili, ale na mysli máte především spokojenost diváka. Věřte, že v tomto jsme naprosto zajedno.

Přesto si ale myslíme, že vyslechnout názory jiných lidí není na škodu. Kritická slova mohou někdy bolet, ale zrovna tak mohou být i dobrou motivací. Navíc, u nás se Vám dostane reflexe nejen od lektorského sboru, ale i od diváků, kteří tradičně hlasují v anketě.

Naší ambicí je i pro letošek naplnit propoziční podmínky tří národních přehlídek, kterými jsou celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně, národní přehlídka venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti a mládež Popelka Rakovník. Takovou možnost mnoho přehlídek nenabízí. O to je to úkol náročnější, ale my se s ním rádi popasujeme.

Třeba pro Vás bude výzvou zabojovat o účast na některé z těchto prestižních přehlídek, ale třeba si u nás chcete jen zahrát, po divadle si popovídat s přáteli a jistě také pobavit, či zaujmout,  naše skvělé třešťské diváky.

Budeme velmi potěšeni, když přijmete naše pozvání, přijedete a ochutnáte atmosféru Třešťského divadelního jara. A kdyby nic jiného, tak si snad odvezete alespoň milé vzpomínky na příjemná setkání se stejně “postiženými” lidmi.

Jistě si umíte představit, že sestavit program přehlídky v určeném časovém rozmezí, není věc zcela jednoduchá. Proto bychom velice uvítali, rozhodnete-li se pro účast, abyste nás co nejdříve informovali. Využijte k tomu písemnou přihlášku, kterou najdete v příloze spolu s propozicemi a zašlete na e-mailovou adresu: kulturnidum@trest.cz.

Uzávěrka přihlášek je 8. prosince 2019, ale budeme rádi, když se ozvete i dříve!

Moc se na Vás těšíme a přejeme mnoho úspěchů nejen na divadelních prknech!

Tak v březnu, v Třešti, NA VIDĚNOU!