Přijďte na divadelní představení do Třeště a pomozte lidem na Ukrajině

Přijďte na divadelní představení do Třeště a pomozte lidem na Ukrajině

Město Třešť ve spolupráci s Oblastní charitou Jihlava připravilo pro návštěvníky letošního 59. ročníku Třešťského divadelního jara, kromě bohaté přehlídky amatérských divadelních souborů a pestrého programu, i charitativní podtext této divácky oblíbené akce. Lidé si budou moci vychutnat jednak širokou paletu rozmanitých divadelních vystoupení, ale budou moci přispět i na pomoc Ukrajině.
Výtěžek z pokladničky, která bude na festivalu umístěna, se odešle na účet Charity Česká republika. Ta zřídila ihned po zahájení válečného konfliktu speciální sbírkový účet na pomoc Ukrajině. Vybrané finance, tak mohou rychle putovat přímo kolegům z Charity Ukrajina, kteří z darovaných peněz pořídí aktuálně potřebný materiál (potraviny, hygienické potřeby, léky apod.) pro ukrajinský lid. „Tato pomoc je efektivní a eliminuje logistickou náročnost a případné nebezpečí na válečném území,“ přibližuje výhodu finanční pomoci Marek Mašát, koordinátor propagace jihlavské Charity. Charita je profesionální organizace, která umí postupovat v humanitární pomoci v zahraničí.
Na co konkrétně poslouží vybrané peníze na třešťském divadelním festivalu? „Polovina výtěžku zůstane na centrále Charity České republiky. Tyto peníze budou použity na humanitární pomoc na Ukrajině v době konfliktu, ale i na obnovu zničené Ukrajiny po válce. Druhá půlka se vrátí do Oblastních charit tedy i do Jihlavy a vybrané peníze budou následně použity zejména na pomoc s ubytováním lidí na farnostech,“ popisuje využití vybraných peněz Hana Fexová, ředitelka Oblastní charity Jihlava.
Pokud chcete přispět finančním darem i bezhotovostně? Přispět můžete na sbírkový účet 55660022/0800.

Děkujeme Vám, že pomáháte!