Dobrý Dobrý

Dobrý Dobrý

Na rodinný oběd se postupně schází celá rodina. Atmosféra je díky pozdním příchodům jednotlivých postav mírně napjatá. Pro zklidnění situace začne babička nabízet bonboniéru, kterou našla kdesi hluboko ve špajzu a rodinní příslušníci se začínají měnit… Chtěli jste být v životě někdy někým jiným? A kdo by to byl? Někdo z rodiny? Nebo třeba soused? A co kdyby to bylo opravdu možné…?

Divadlo Kapota, Tábor

Divadlo KAPOTA je partička lidí, kteří se rozhodli splnit si sen a hrát divadlo jako profesionální herci. Od roku 2013 tak vzniká v Táboře stálý soubor, jehož každý člen nejprve absolvuje hereckou přípravu, kde se učí všechny potřebné divadelní základy, než se poprvé vydá na jeviště. Systém zkoušení nových her je podobný jako u profesionálů. Od čtených zkoušek až po premiéru. Specialitou divadla je autorská tvorba. Každá hra je světovou premiérou!  Autorem většiny scénářů je bývalá vedoucí Kateřina Pokorná, která napíše přes prázdniny novou divadelní hru, i všechny role v ní tak, aby si každý člen souboru zahrál to, čeho je podle svých možností schopen a aby se ve své roli cítil jako doma. Díky tomu si každý může zažít svůj úspěch a chvilku slávy na jevišti.

Kateřina Pokorná (zakladatelka divadelního studia)
Kateřina Pokorná je profesionální herečka s dlouholetou praxí, režisérka a autorka divadelních her. Vystudovala herectví na pražské konzervatoři. V době studií hostovala v některých pražských divadlech, příležitostně se věnovala  dabingu a televizi. Poté jako herečka působila 25 sezón v Západočeském divadle v Chebu, kde odehrála přes padesát rolí. Věnovala se také zpěvu, učila jevištní řeč, dramatizovala a hrála pohádky pro děti, pracovala v rádiu a moderovala řadu pořadů. Píše divadelní a loutkové hry a knižně vyšlo mnoho jejích básní. V současné době již v souboru nepůsobí, od 1.1.2021 se vrátila jako herečka do Západočeského divadla Cheb.

Martin Jurajda (nový umělecký vedoucí, dramatik a režisé)
Martin Jurajda je rovněž profesionální herec s dlouholetou praxí. Herectví vystudoval na VOŠ herecké v Praze. Působil v Těšínském divadlo v Českém Těšíně, v Západočeském divadle v Chebu, v Karlovarském městském divadle v Karlových Varech, v pražském divadle CD 2002 (Divadlo v Celetné). V současné době hraje v pražském divadle Aha (Divadlo Gong) a v táborském loutkovém divadle Gustav, které sám založil. V divadle Kapota nejprve režijně asistoval Kateřině Pokorné v její poslední hře Schovávaná v síti. Po odchodu Kateřiny Pokorné se psaní scenářů i režie již ujal sám.

Více informací: