Krvavá Henrietta aneb Jedno jaro v Paříži

Domů / Krvavá Henrietta aneb Jedno jaro v Paříži
Krvavá Henrietta aneb Jedno jaro v Paříži

Krvavá Henrietta aneb Jedno jaro v Paříži

Muzikál pro činoherce, nebo jak sám autor uvádí „grandiózní minimuzikál“, je příběhem lásky a vraždy z dob, kdy Evropa tančila valčík. Vlastní podstatou děje, který se odehrává v Paříži roku 1914, je rekonstrukce soudního procesu, v němž je manželka ministra financí Roberta Caillarda obviněna z vraždy šéfredaktora časopisu Figaro. Opravdu jsou motivem vraždy jen kompromitující materiály, které novinář údajně vlastnil? Nebo se za zločinem skrývá víc?

Divadlo Stodola, Jiříkovice

Řeč je o ochotnickém divadelním spolku Divadlo Stodola, který byl založený v Jiříkovicích, ale jeho aktivity se postupně přesouvají do Pozořic. Někteří z Vás nás dobře znáte, jiní již viděli některá z našich představení a někteří se možná ptáte, kdo to ta Stodola je? A jelikož se informace z obchodu, hospody, sousedů a fronty na poště mohou rozcházet, dovolím si Stodolu představit.

Historie se datuje od roku 2000, kdy se v hlavě Martina Beneše zrodila nezkrotná touha nastudovat divadelní představení. Název Divadla Stodola pochází z první zkušebny, která byla situována do staré stodoly u Benešů. Od roku 2009 se se stáváme občanským sdružením s oficiálním názvem Divadlo Stodola o.s. Asi 8 let zpátky začínají zkoušky v nové „zkušebni u Buchtů v Sivicích“.

Stodola se přestává soustředit pouze na svoje hry, ale začíná rozvijet spolupráci s dalšími spolky z blízka i z dáli, dnes si navzájem sdílí herce, režiséry, techniku nebo vytváří společné inscenace s divadlem Amadis, Improdžow, Dostavník Přerov, Boleradice, Slavkov, Bitýška, Kroměříž, Kojetín a dalšími. Hereckou a technickou základnu tvoří přes 50 aktivních členů.  Každý rok hostují v nejrůznějších koutech ČR, od Hodonína přes Ostravu, České Budějovice, až po Sokolov, ale být na cestách je únavné a proto se začínají soustředit na Dělnický dům v Pozořicích, kde by chtěli ve spolupráci s obcí vybudovat hezké kulturní zázemí pro pravidelné divadelní představení.

10.září jsme odpremiérovali lehce komediální muzikál Jedno jaro v Paříži aneb Krvavá Henrietta, což je představení pro 7 herců plné písní a tanců a zajímavé herecké akce. Po covidové pauze opět dávají dohromady hororově komický muzikál Nemrtvá nevěsta, ve hře se najednou představí až 25 herců, tanečníků a techniků, také spousta světelných triků a dobré muziky Dennyho Elfmana.

Na jaře jste mohli vidět i detektivku od Agathy Christie Past na myši či těžkou komedii Ženy v ringu, která je speciální tím, že 3 herečky hrají každá několik rolí a celé se to odehrává v aréně (tedy, že diváci sedí okolo herců). Podobný styl najdete i ve hře Plný kapsy šutrů, hra má přes 80 repríz a je zatím nejdéle se hrajícím představením. Na paty jí šlape komedie Úžasná svatba. Postupně byc Vám chtěli v Pozořicích zahrát i další představení z jejich sdíleného repertoáru. Třeba pásmo písní a scének Televarieté 2020, komedii s Hlavou v oblacích, nebo zopakovat vánoční pohádku Duchové vánoc a jistě opět přijdou s improvizačním představením Improdžow.

 

Více informací: