Uděláte mi to znova?

Domů / Uděláte mi to znova?
Uděláte mi to znova?
Uděláte mi to znova?
Uděláte mi to znova?

Uděláte mi to znova?

Plastická chirurgie a komické situace, které se mohou stát v ordinaci i čekárně mladého plastického chirurga jsou hlavním tématem hry Laurenta Ruquiera Si c’etait a refaire, jejíž název lze přeložit jako „A co to trochu předělat?“ či snad rovnou odvážněji „Uděláte mi to znova?“.

Žensky svět, kterému čelí osamocený lékař Jouvence, je plny intrik a vzájemných naschválů z nichž vznikají neuvěřitelné situace, které musí řešit. Typická situační komedie z francouzského prostředí si bere na mušku ožehavá téma ženského světa. Autor chce svou hrou, v niž se to hemží umělými ňadry, pevnými zadečky a upravenými nosíky, především pobavit. Citát: „Když přecházíte ulici nebo jedete autem, berete na sebe denně riziko, že z vás bude mrzák, když přijdete ke mně, tak vám hrozí maximálně, že z vás bude krasavice!“

Zmatkaři, Dobronín

Amatérský divadelní soubor Zmatkaři založil jeho principál František Kunst s přáteli, na podzim roku 1993 v Dobroníně. Postupem času se členy stali i divadelníci z okolních měst a obcí, zejména z Jihlavy, Polné, Třeště, Stříteže a Věžničky. Pokud jde o dramaturgii, snaží se o, pokud možno, co největší pestrost. Proto do repertoáru zařazují jak komedie, tak hry s vážnějším tématem a čas od času se pokusí i o méně tradiční divadelní formy. V průměru uvádí jednu novou inscenaci ročně. S představeními zajíždí nejen do okolních obcí a měst, ale navštívili již mnohá místa v celé České republice, některá opakovaně. Celkem pravidelně se, poměrně úspěšně, účastní i divadelních přehlídek, a to jak soutěžních, tak nesoutěžních. V zimních měsících pořádají Dobronínské divadelní chumelení.

Více informací: